Ege’nin doğal dokusuna ve eşsiz deniz manzarasına sahip, çevreye duyarlı, sürdürülebilir lüksün yeni tanımı…
Sevkon Gayrimenkul tarafından 81.500 m² ilk bir alan içerisinde 32 villadan oluşan proje hem bölgenin doğal ortamını birebir yaşamak isteyenlere hem de modern lüks arayışı içerisinde olanlara özgün bir alternatif sunuyor. Hepsi özel havuzlu, 1500 – 3000 m²’lik net bahçe alanlarına sahip 11 farklı seçenek ile doğanın içinde, şehir gürültüsünden uzak, estetik, sağlık, teknoloji ve konforun üst düzey olduğu bir yaşam projesi Sevilla Kekliktepe.

ŞEHİR MERKEZİ

38 km

ÇEŞME ALAÇATI

32 km

HAVAALANI

55 km

SEFERİHİSAR

20 km

URLA MERKEZ

1 km

URLA LİMAN

2 km

VADİ HAYATININ YENİ YILDIZI
URLA KEKLİKTEPE

Urla; İzmir şehir merkezinde 38km, en göde tatil beldelerinden Çeşme Alaçatı’ya 32 km ve havalanına sadece 55 km mesafededir.

Toplam nüfusu yaklaşık 50 bin civarında olan ilçenin yüzölçümü 721 kilometrekaredir. Doğusunda Güzelbahçe, Seferihisar; batısında Çeşme Alaçatı; kuzeybatısında Karaburun bulunmaktadır. Hem İzmir’e hem de tüm bu güzel şahikalarıyla merkezlerine yakınlığının yanı sıra İzmir’den Çeşme’ye kadar uzanan otoban ile her yöne ulaşım son derece rahattır.

Şehre bu kadar yakın olup, trafik sorunu olmaması; Türkiye’nin en önemli tatil beldelerinden Çeşme ve Alaçatı’ya olan komşuluğu, birçok alışveriş merkezine, halk pazarlarına, tiyatro ve sinemalara sahip oluşu, çevresinde Urla Devlet Hastanesi başta olmak üzere; en önemli ve donanımlı hastanelerin bulunması; İlkokuldan üniversiteye kadar; hem devlet hem de özel okul ve eğitim merkezlerinin yer alması; yaşamı kaliteden uzaklaştırmadan kolaylaştırmaktadır.

On iki adalı ilçe;

Doğa ile tarihin kucaklaştığı Urla, 40 km uzunluğunda bir kıyı şeridine, plaj ve koylara sahiptir. İzmir Körfezi’nde bulunan toplam on iki ada, Urla’yı diğer ilçelerden ayıran en önemli özelliğidir. Bu adalardan dördü iskana açık; diğer adalar ise günübirlik turizmde önemli bir yere sahiptir.

Karantina Adası, Taş Ada, Pınarlı Ada, Yassıca Ada (Alman Adası), Pita Adası, Eşek Adası, Adacık, Güvercin Adası, Hekim Adası, Uzunada (Kösten), Menteşelerini Adası (Kel Ada), Yılan Ada (Özbek Adası)

HASTANELER: Urla Devlet Hastanesi, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi, Necat Hepkon Seferihisar Devlet Hastanesi

İLKOKULLAR

İSKELE İLKOKULU
ÖZEL DENİZ İLKOKULU
ÖZEL PİRİ REİS İLKOKULU
MEV KOLEJİ İLKOKULU
ÖZEL İZMİR MARTI İLKOKULU

ORTAOKULLAR

EGİAD ORTAOKULU
İSKELE ORTAOKULU
ÖZEL DENİZ ORTAOKULU
ÖZEL PİRİ REİS ORTAOKULU
MEV KOLEJİ ORTAOKULU
ÖZEL İZMİR MARTI ORTAOKULU

LİSELER

URLA ANADOLU LİSESİ
URLA HAKAN ÇEKEN ANADOLU LİSESİ
ÖZEL DENİZ ANADOLU LİSESİ
MEV KOLEJİ ANADOLU LİSESİ
MEV KOLEJİ GEN LİSESİ
ÖZEL İZMİR MARTI ANADOLU LİSESİ

Urla, tarihi, doğası, havası ve kolay ulaşılabilir konumu ile sakin,
huzur dolu bir yaşam sunuyor.

Kültürel zenginliklerini koruyabilmiş, ülkemizin ender köşelerinden biri. Stresten uzak, daha doğal bir yaşam arzulayanların buluşma noktası.
Şehre yakın ama dingin, güvenli atmosferi ile alternatif bir yaşam merkezi. Ege’nin akciğeri olarak bilinen, Kaz Dağları’ndan sonra oksijen seviyesi en yüksek yerleşim alanıdır.

Denize kadar inen zeytin ağaçları ve çam ormanları ile denizin toprakla dansı, mavinin yeşille buluşmasıdır. Günün her saatinde bambaşka bir renge benzenen tertemiz suları ile sabahın lacivertini, öğlenin zeytin yeşiline dönüştürür. Denizin iyotunu çam ve zeytin ağaçlarının kokuları ile harmanlayarak size getirir.

Gerek oksijeni bol havası, gerek düşük nem oranı ile Ege’nin nefesidir adeta.

Urla; Yorgo Seferis’i Necati Cumalı’sı, Neyzen Tevfik’i Tanju Okan’ı derken küçük meydanları, asmaaltı kahveleri, köyleri, balık mezatları ile köklü geçmişinin, zengin tarihinin izlerini sanata yansıtmaktadır.

Her Cuma, onaltı köyden gelen üreticinin kurduğu ünlü pazarı ile meyve ve sebzenin cennetidir. Meşhur enginarı, turp otu, bamyası, radikası derken, bilinen en eski zeytinyağı tesisi de buradadır. Toprağının verimliliği, ürünlerinin çeşitliliği sayesinde, gastronomiye doğallık ve tazeliğin yanında ayrı bir keyif katmaktadır.

Yeme içme cenneti, Urla.

Urla deyince akla:

 • Meşhur katmeri
 • Malgaca içmelerinin suyu
 • Klazomenai Antik Kenti
 • Güvendik Tepesi manzarası
 • Özbek Köyü’ndeki bin yıllık zeytin ağacları
 • Bademler Köy Tiyatrosu
 • Üzüm bağları
 • Üzüm bağları
 • Çeşmealtı Gece Pazarı
 • Taze balığı
 • Zelletli zeytin ve zeytinyağları ürünleri
 • Bahar şenlikleri
 • Eşsiz taş evleri gelmekte
 • Urla’da yeni bir başlangıç, alternatif bir yaşam sizi beklemektedir.